Погода в Софиевке:
rp5.ua
 

Текущее время: 09 авг 2020, 16:07


Чи повернеться вода у Жовтневе?Автор Сообщение

Модератор
Модератор
Имя: Yulchik
Аватара пользователя
Возраст: 29
С нами с:
Сообщений: 115
Откуда: Софиека
 Новое сообщениеДобавлено: 04 фев 2011, 18:50
Чи повернеться вода у Жовтневе?


Жовтневе - свого часу було районним центром. У період "розвиненого" соціалізму вода тут, як кажуть, рікою текла. І як же прикро стало жовтневцям, коли вже років з п'ятнадцять сільський водогін не виконує свого функціонального призначення! Зникла питна вода в селі. З одного боку, водогінна мережа відслужила свій вік: за нормального тиску того й очікуй, що в тому чи іншому місці "лусне". А з другого - грошей катастрофічно мало. Вихід один - вирішувати проблему слід власним коштом, максимально використовуючи ініціативу та інтелект громади.
- Свого часу, - розповів жовтневський сільський голова Віктор Губаренко, - вода в село надходила з Дніпра і подавалася сюди Софіївським управлінням групових водоводів...
Тепер керівництво цього підприємства в Апостоловому. Користі від цього, на думку В.Губаренка, небагато. Більше того, зараз групові водоводи у підпорядкуванні "Кривбаспромводопостачання".
Занепокоєна станом речей, за словами співрозмовника, місцева громада не дає йому спокою: коли в селі з"явиться вода? Турбує ця проблема й керівників дитячого садка, місцевої середньої школи та дирекцію Жовтневої спеціалізованої школи-інтернату, де утримуються й діти-сироти. Під час зустрічей і сходок зійшлися на пропозиції: якщо стару розвідну мережу використовувати для постачання води ризиковано, то давайте металеві труби викопаємо, а замість них покладемо сучасні пластикові.
- Думка слушна, - переконаний сільський голова, - а ось втілити її в реальність не можемо...
Як з"ясувалося, попереднє керівництво "Кривбаспромводопостачання" взяло під своє "крило" й сільську розвідну мережу. Однак замість зусиль по відношенню належного функціонування, виставило її в заклад за несплату боргів обленерго.
Незрозуміло Віктору Губаренку, як таке могло статися? Та й не тільки йому. Селяни стверджують, що ця мережа створювалася державним коштом, а також на гроші місцевого колгоспу. Викопати ж старі труби і продати за борги - великого розуму не треба. А що потім? Як воду селом подавати?
Наприкінці минулого року Віктор Губаренко звернувся до керівництва підприємства. Виконуючий обов"язки генерального директора "Кривбаспромводопостачання" Олексій Прохоров відповів, що підприємство засноване на державній формі власності, розпорядником майна котрого є управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації.
Громада села, депутатський корпус сільської ради б"ють на сполох - продажу без їхньої волі не можна допустити!
- Всі необхідні документи, - стверджує Віктор Губаренко, - підготовлені й вже надані в управління житлово-комунального господарства - чекаємо позитивного рішення на нашу користь.
При цьому Віктор Олексійович наголошує: ми не просимо бюджетних грошей - дозвольте використати те, що вже є.
Втім, не одне Жовтневе очікує вирішення проблеми постачання води. Зачекалися її мешканці Українки, Євдокіївки, Павлівки, Мар"ївки - власне, вся територіальна громада. Вдасться "заводнити" Жовтневе - можна подібним чином позбутися проблем і в інших населених пунктах.
А як оцінює ініціативу Віктора Олексійовича районна влада? Голова райдержадміністрації Сергій Рижков цілковито на його боці:
- Як на мене, то пропозиція сільського голови - чи не найкоротший шлях, що дозволить забезпечити водою мешканців Жовтневого. - Я впевнений, що знайду підтримку й у голови облдержадміністрації, оскільки Олександр Юрійович Вілкул зацікавлений у вирішенні та контролює питання подолання питного безводдя у сільських населених пунктах.
- Я цілковито на боці Віктора Губаренка, - підкреслив голова районної ради Віктор Куліковський і пояснив, що доволі складною є процедура передачі розвідних мереж на баланс сільської ради. Якщо таке станеться, чоговін особисто очікує, то треба буде готувати проект, зробити його експертизу, провести тендер на визначення виконавця робіт.
Сільський голова Жовтневого Віктор Губаренко налаштований оптимістично. Коли є шанс - тож треба його використати.

Дмитро ЯКИМОВ, власкор "Зорі".
Софіївський район.

_________________
Город не уснет, пока мы не спим...Изображение
 ^ Вверх ^  
Перейти:    
cron