Погода в Софиевке:
rp5.ua
 

Текущее время: 28 мар 2024, 15:35


Правила пожежної безпеки в побуті



Автор Сообщение

Участник
Участник
Имя: Владимир
Аватара пользователя
Возраст: 40
С нами с:
Сообщений: 100
Откуда: пгт Софиевка
 Новое сообщениеДобавлено: 10 фев 2017, 15:47
Стан, який склався сьогодні з пожежами, свідчить, про наявність складних проблем в протипожежному захисті житлового сектору. В Україні щодоби виникає більше 100 пожеж, на яких гине в середньому 5 чоловік. Аналіз свідчить, що найбільша кількість пожеж, біля ніж 75 % виникає саме у житлі. Населення часто порушує елементарні правила пожежної безпеки, не приділяючи їм належної уваги або просто тому, що не знає їх. Це приводить до того, що у житлових будинках пожежі виникають значно частіше. Винуватцями більшості з них є самі мешканці, які зневажають елементарними правилами пожежної безпеки, необережно поводяться з вогнем під час паління, користування приладами освітлення з відкритим полум’ям, що особливо небезпечно для горищних приміщень, коридорів та різних господарських будівель.
Пожежі викликані непогашеною сигаретою, є найбільш розповсюдженими у більшій мірі ніж може здатися на перший погляд. Більшість пожеж, спричинених курінням, пов’язана з курінням у нетверезому стані у ліжку. Не менш поширеною причиною пожеж є порушення правил користування електричними приладами. Аналіз таких випадків показує, що вони відбуваються в основному, з двох причин: у разі порушення правил пожежної безпеки під час користування електропобутовими приладами і прихованої несправності цих приладів. Крім того, пожежі можуть виникати і від несправної електропроводки або неправильної експлуатації електромережі.
Основні правила пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів це:
- нагрівальні прилади можна встановлювати тільки на негорючі підставки;
- забороняється залишати прилади, включені без нагляду;
- забороняється включати в одну розетку одночасно декілька приладів;
- небезпечно замінювати запобіжники, що перегоріли в побутових приладах саморобними або плавкими запобіжниками;
- забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами.
У квартирах і житлових будинках, які мають пічне опалення, необхідно звернути увагу на виконання вимог пожежної безпеки під час улаштування печей та їх експлуатації. В цих будинках пожежі найчастіше виникають з причини перегріву печей та їх неналежної експлуатації, появи у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розпалювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випадання з топки розжарених вуглин.
Категорично забороняється залишити малолітніх дітей біля печей, що топляться без догляду дорослих.
Пам’ятайте! Тільки суворе дотримання правил пожежної безпеки дозволить надійно захистити Вас і Ваш будинок від пожежі.
Якщо сталася пожежа, телефонуйте за номером 101. Намагайтеся якнайшвидше покинути палаюче приміщення. Не втрачайте часу на порятунок майна, головне - врятувати себе і інших.

 ^ Вверх ^  
Перейти:    




cron