Погода в Софиевке:
rp5.ua
 

Текущее время: 21 сен 2019, 01:19


Експрес-інформація ГУ ДСНСАвтор Сообщение

Участник
Участник
Имя: Владимир
Аватара пользователя
Возраст: 36
С нами с:
Сообщений: 100
Откуда: пгт Софиевка
 Новое сообщениеДобавлено: 14 июл 2017, 13:23
Жнива - напружена пора як для хліборобів, так і для співробітників Служби порятунку. У цей період загрозливу обстановку створюють спекотна погода, сухі хліба, несправність збиральної техніки, недотримання технологічних вимог при закладанні кормів на зберігання, а також порушення технологічного процесу та невиконання вимог пожежної безпеки.
Найчастіше основними причинами виникнення пожеж під час жнивної кампанії є необережне поводження з вогнем, випалювання стерні, а також порушення правил експлуатації машин та агрегатів.
У минулому році на Дніпропетровщині на сільгоспугіддях виникли дві пожежі у Петропавлівському та Широківському районах. Вогнем знищено 29,57 га зернових культур на корені.
Вже у цьому році станом на 10 липня виникло 6 пожеж на територіях Апостолівського, Нікопольського та Петриківського районів області, загальна площа пожеж склала 104 га.
Відповідно до Закону України від 3 грудня 2016 року «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», до 31 грудня поточного року встановлено мораторій на проведення планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Тому, співробітники служби цивільного захисту запобігають пожежам на хлібних масивах проведенням інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо забезпечення належного стану пожежної безпеки й підготовки сільгосппідприємств.
Цього року сільським працівникам Дніпропетровщини необхідно скосити та обмолотити 769,5 тис. га зернових. Уже скошено майже 64 тис. га та намолочено хліба на площі 193,385 тис. га.
На об’єктах переробки та зберігання врожаю організовано цілодобове чергування 159 підрозділів добровільної пожежної охорони, 11 підрозділів місцевої пожежної охорони та 1 підрозділ відомчої пожежної охорони.
Протоколом регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій затверджено План основних заходів запобігання виникненню пожеж у лісових масивах та сільськогосподарських угіддях у пожежонебезпечний період.
З метою недопущення пожеж на об’єктах агропромислового комплексу в період посівної кампанії, збирання врожаю ранніх зернових культур та місцях зберігання продукції врожаю, Головним управлінням ДСНС України у
-2-
Дніпропетровській області затверджено План основних заходів з організації забезпечення пожежної безпеки сільськогосподарських об’єктів під час збирання (зберігання) врожаю ранніх зернових культур у 2017 році та забезпечено його виконання.
Фахівці ДСНС проводять практичні навчання із залученням персоналу об’єктів господарювання, задіяних у збиральній кампанії, надають методичні рекомендації щодо правил пожежної безпеки, проводять бесіди зі співробітниками сільгосппідприємств.
Під час збирання врожаю керівникам сільгосппідприємств необхідно звернути увагу на виконання основних вимог Правил пожежної безпеки в агропромисловому комплексі України щодо наявності обкосів та оборювання на полях ранніх зернових культур, попереджувальних знаків пожежної безпеки та забезпечення збиральної техніки засобами пожежогасіння та іскрогасниками. До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащеними справними іскрогасниками, обладнаними первинними засобами пожежогасіння.
Трактористи, комбайнери та інші особи, задіяні на роботах по збиранню врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж. У період збирання врожаю забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях.
Головне управління ДСНС України у Дніпропетровській області й надалі буде вживати вичерпних заходів до того, аби праця невтомних рук наших селян, їхні важкі жнивні будні увінчалися гідним результатом – багатим урожаєм, кожну зернинку якого буде збережено від вогню, щоб вона потрапила спочатку до комори, а потім і на наш стіл.

ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області

 ^ Вверх ^  
Перейти:    
cron