Погода в Софиевке:
rp5.ua
 

Текущее время: 31 май 2020, 11:29


Як вести себе на зимових водоймахАвтор Сообщение

Участник
Участник
Имя: Владимир
Аватара пользователя
Возраст: 37
С нами с:
Сообщений: 100
Откуда: пгт Софиевка
 Новое сообщениеДобавлено: 18 дек 2012, 14:20
Щоб уникнути нещасних випадків на замерзлих водоймах, пам’ятайте:
Перш, ніж ступити на лід, треба виміряти його товщину, пробивши ополонки з обох боків переправи на відстані не менше п’яти метрів між собою.
Не перевіряйте міцність льоду ударами ніг. Якщо він почав тріщати і з’явилися характерні тріщини – негайно повертайтеся назад своїми слідами. Не біжіть, а виходьте повільно, не відриваючи ступні від льоду.
При пересуванні будьте обережними, уважно слідкуйте за крижаною поверхнею, обходьте ділянки, покриті товстим прошарком снігу (під снігом лід завжди тонший), небезпечні і підозрілі місця (де швидка течія, є виток води, джерела, струмки й теплі стічні води підприємств, вмерзлі в лід кущі, очерет, водорості). Особливо обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з’єднуватися із сушею, під ним може бути повітря, можливі тріщини.
При температурі повітря нижче 0 градусів безпечним вважається лід товщиною не менше 5-7 см для одного пішохода, 25 см – при масовому катанні на ковзанах, 35-55 см – для переправи вантажного автомобіля, 40-60 см – трактора.
Міцним вважається прозорий лід синюватого або зеленуватого відтінку товщиною 12 см. Лід блакитного кольору – найміцніший, білого має удвічі меншу міцність, сірий свідчить про присутність води у його товщі.
При переході льоду слідкуйте один за одним з відстані 5-6 метрів, будьте готовими надати необхідну допомогу людині, яка рухається попереду.
Пам’ятайте! Вирушати на водойми поодинці небезпечно. Не виходьте на лід у нічний час.
Якщо Ви провалилися під лід – не панікуйте. Широко розкиньте руки по краях льодового пролому і утримуйтеся від занурення з головою. Намагайтеся не обламувати лід і без різких рухів вибирайтеся на його поверхню, наповзаючи грудьми чи спиною. Допомагайте собі, як при плаванні, ногами. Вибравшись на лід, відкотіться від лунки, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду таким чином перевірена.
Якщо на ваших очах під лід провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу – це її підбадьорить. Візьміть лижі, дошку, фанеру і повзіть на них до ополонки, широко розкидаючи при цьому руки. Добре, якщо ви одягнете рятувальний жилет. До самого краю ополонки не підповзайте, а киньте потопаючому з відстані 3-4 метрів ремінь, шарф, мотузку або протягніть лижу, дошку і поволі витягуйте його на лід. Якщо ви не один, тоді, узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтесь до пролому. Дійте рішуче і не гайте часу – у льодяній воді людина швидко мерзне, мокрий одяг тягне її на дно. Надавши допомогу, повзіть разом з постраждалим з небезпечної зони.

Служба ЦЗ уСофіївському районі ГТУ МНС у Дніпропетровській області


Вложения:
.JPG
.JPG [ 16.85 Кб | Просмотров: 321 ]
 ^ Вверх ^  
Перейти:    
cron